Η Αντιδήμαρχος Κέντρων Φιλίας (ΚΕ.ΦΙ.) Μαρία Αεράκη και το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής & Ισότητας (Γραφείο Υποστήριξης Τρίτης Ηλικίας) του Δήμου Περιστερίου, ανακοινώνει το πρόγραμμα εκδηλώσεων και δράσεων για το μήνα Μάρτιο 2024.
1.1Περίπατοι:
Ιερά Μονή Αγ.Ειρήνης- Λυκόβρυση
Σε συνέχεια του προγράμματος
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΚΕ.ΦΙ
ΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3/24
ΠΕΜΠΤΗ 7/3/24
9Ο
Ο ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΠΟΥ
ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ
1.2 Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης:
«Το μυστικό της Κοντέσσας Βαλέραινας» του Γρ. Ξενόπουλου στο Κέντρο πολιτισμού «Ελληνικός κόσμος» ώρα έναρξης παράσταση 7:30 μ.μ
σε συνέχεια του προγράμματος
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΚΕ.ΦΙ
Ώρα αναχώρησης
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/3/24
7Ο
6:30μ.μ
ΠΕΜΠΤΗ 14/3/24
2Ο
6:30μ.μ
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/3/24
9Ο
6:30μ.μ
ΠΕΜΠΤΗ 21/3/24
6Ο
6:30μ.μ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3/24
3Ο
6:30μ.μ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3/24
8Ο
6:30μ.μ
1.3 ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΚΕ.ΦΙ
ΩΡΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ
ΤΡΙΤΗ 12/3/24
9Ο
10π.μ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/3/24
6Ο στο χώρο του 9ου
10π.μ
1.4 ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΚΕ.ΦΙ
ΩΡΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ
ΤΡΙΤΗ 19/3/24
9Ο
10:00
ΤΡΙΤΗ 19/3/24
7Ο
11:30
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/3/24
6Ο στο χώρο του 9ου
10:00
ΠΕΜΠΤΗ 21/3/24
8Ο
10:00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/3/24
1Ο, 3Ο , 5Ο , ΚΟΙΝΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
10:30
1.5 ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΣ ΕΛΕΧΓΟΣ
Η ΔΡΑΣΗ ΑΥΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ KOSMEIN ATHENS ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΩΝ ΚΕ.ΦΙ Κας ΑΕΡΑΚΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑΣ Κου ΜΠΕΚΙΑΡΗ.
ΤΡΙΤΗ 5/3/24
2ο ΚΕ.ΦΙ
7o KEΦΙ.
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3/24
8ο ΚΕ.ΦΙ
9ο ΚΕ.ΦΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3/24
1ο ΚΕ.ΦΙ
3ο ΚΕ.ΦΙ
2.Ομάδες θεραπευτικής γυμναστικής
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1ο
ΠΕΜΠΤΗ
11.30-12.30π.μ
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
11.30-12.30μ.μ.
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3ο
ΤΡΙΤΗ
11.30-12.30μ.μ.
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
11.30-12.30μ.μ.
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
5ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
11.30-12.30μ.μ.
Φανός Χαράλαμπος
(Φυσιοθεραπευτής)
3.Ομάδες ψυχολογικής υποστήριξης
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
9ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
1η ΟΜΑΔΑ
9:30-11.00μ.μ.
Μαρουλάκης Νίκος
(Κοινωνικός Λειτουργός)
9Ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
2Η ΟΜΑΔΑ
11.ΟΟ-12.30
Μαρουλάκης Νίκος
(Κοινωνικός Λειτουργός)
7ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΑ 15 ΜΕΡΕΣ
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ
12:30 – 14:00
Καράμπελα Γεωργία (Ψυχολόγος)
4.Ομάδα πρόληψης της Άνοιας – νοητικής ενδυνάμωσης «Ακονίζω το μυαλό μου»
(Οι ομάδες νοητικής ενδυνάμωσης γίνονται από τους Κοινωνικούς Λειτουργούς ή τους Επισκέπτες Υγείας των ΚΕ.ΦΙ.)
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
2ο
ΤΡΙΤΗ
10.30-11.30π.μ.
Παπαδάκη Ευφροσύνη
(Επισκέπτρια Υγείας)
3ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
9.30-10.30π.μ.
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
3ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
10.30-11.30π.μ.
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
5ο
ΠΕΜΠΤΗ
10.00-11:00
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
8Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00-10:00
Θεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός)
5.Τέστ για Άνοια, ενημέρωση για σχετικά θέματα
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
8Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Κατόπιν ραντεβού
Θεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός)
2Ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 -12:00
Κατόπιν ραντεβού
Παπαδάκη Ευφροσύνη
(Επισκέπτρια Υγείας)
7ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 -12:00
Κατόπιν ραντεβού
Παπαδάκη Ευφροσύνη
(Επισκέπτρια Υγείας)
6.Θεατρική ομάδα
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
11.00-13.00μ.μ.
Λεπίπα Ραχήλ
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
9Ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
11.30 – 13.00
ΠΟΥΛΤΖΑ ΕΛΕΝΗ
(ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΑ ΜΕΛΟΣ ΚΕ.ΦΙ)
3Ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
13:00- 15:00
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
7.Ομάδες χορωδίας
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1Ο
TΡΙΤΗ
10:30 -11:30
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
Κοινωνική Λειτουργός
3Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 -10:30
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
5ο
ΠΕΜΠΤΗ
11:00 – 12:00
Θεοδωρακάκη Χαρούλα
(Κοινωνική Λειτουργός)
9ο
ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ
10.00 -11.00
Παγκάλου Μαρία
(Εθελόντρια – Μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
7Ο
ΤΡΙΤΗ
11:30 -12:30
Βερυβάκη Μαριάννα Εθελόντρια ΚΕ.ΦΙ
8ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
10:30-11:30 π.μ
Παπούλια Ιωάννα
(Εθελόντρια – Μέλος του ΚΕ.ΦΙ)
8.Ομάδες χορού
Οι ομάδες χορού γίνονται εθελοντικά από την Δημοτική Σύμβουλο κα Αμαξοπούλου Ζωή
1Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
12:00-13:00
2Ο
ΠΕΜΠΤΗ
9:30 -10:30
3Ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
17:00-18:00
18.00-19.00
2 ΤΜΗΜΑΤΑ
5Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:30 -10:30
7Ο
ΤΡΙΤΗ
9:30- 10:30
10:30- 11:30
2 ΤΜΗΜΑΤΑ
8ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
17:00 -18:00
9Ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
18.30-19.30
19.30-20.30
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ
9.Ομάδα λογοτεχνίας
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
2ο
ΠΕΜΠΤΗ
11:00 -12:00
Ρουμελιώτη-Δαρσινού Ευαγγελία
Εθελόντρια – μέλος του ΚΕ.ΦΙ
3Ο
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
11:00-12:30
Τσιρδήμου Μαρία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
8ο
ΠΕΜΠΤΗ
10.30-12:00
Θεοδωρίδου Μυροφόρα
(Κοινωνική Λειτουργός) – Κατσούλη Γεωργία
Εθελόντρια-Μέλος του ΚΕ.ΦΙ)
10.Ομάδα ζωγραφικής
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
3ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
9.00-11.00π.μ.
Κουστέρη Εύα
( Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
3ο
ΠΕΜΠΤΗ
9.00-11.00π.μ.
Κουστέρη Εύα
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
8ο
ΤΡΙΤΗ
10.30-12.30μ.μ.
Ταμπάκη Ευαγγελία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
9ο
ΠΕΜΠΤΗ
9.30-11.00π.μ.
11:00 -12:30
Άννα Φαμέλη
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
11.Ομάδα μακραμέ
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
3ο
ΤΡΙΤΗ
9:00-11:00
Γαρουφαλή Ευλαμπία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
12.Ομάδα χειροτεχνίας
ΚΕ.ΦΙ.
ΗΜΕΡΕΣ
ΩΡΕΣ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
1ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
10.30 -11.30 πμ
Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη
(Εθελόντρια)
2Ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
10:00 -11:00
Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη
(Εθελόντρια)
5ο
ΤΡΙΤΗ
10:30 12:00
Βαμβακούρη Μαρία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
7ο
ΤΕΤΑΡΤΗ
11.30-12.30 πμ
Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
8ο
ΔΕΥΤΕΡΑ
10.30-12.00π.μ.
Γρηγοριάδου Αναστασία
(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)
9Ο
Κάθε Τετάρτη
10.00-11.30π.μ.
Γιαννίκου Εύα
Μπράτσου Ελένη
(Εθελόντριες-μέλη του ΚΕ.ΦΙ.)
13. ΟΜΑΔΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ
3Ο ΚΕ.ΦΙ Κάθε Πέμπτη 11:00 -12:00 Γκόκα Καίτη (Εθελόντρια)