«Γ.Ο.Π. Παλάσκας» στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΝΙΣ

Περιστέρι: Στο βάθρο των νικητών ο «Γ.Ο.Π. Παλάσκας» στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΝΙΣ

Με παρουσία στο βάθρο των νικητών και σημαντικές διακρίσεις σε όλες τις κατηγορίες ηλικιών 10 – 16 ετών ολοκληρώθηκε και η φετινή παρουσία του συλλόγου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τένις που διοργάνωσε η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Αντισφαίρισης.

Το σύλλογο εκπροσώπησαν οκτώ αθλητές και δέκα αθλήτριες σε αγώνες για τα προκριματικά και το κυρίως ταμπλό στα μονά, διπλά και μεικτά διπλά.

Στην κατηγορία Α12 (αγόρια κάτω των 12 ετών) ο Γιάννης Μοτσάκος αναδείχθηκε 2ος Πανελληνιονίκης στα μονά, 3ος Πανελληνιονίκης στα διπλά, ενώ στα μεικτά διπλά επίσης ανέβηκε στο βάθρο των νικητών, κατακτώντας με συμπαίκτρια την αθλήτρια του συλλόγου Βασιλική Λιαγκριδώνη την 2η θέση.

Στην κατηγορία Κ12 (κορίτσια κάτω των 12 ετών) η Βασιλική Λιαγκριδώνη αναδείχθηκε 3η Πανελληνιονίκης στα μονά και 2η Πανελληνιονίκης στα μεικτά διπλά, με συμπαίκτη τον αθλητή του συλλόγου Γιάννη Μοτσάκο.

Στην κατηγορία Κ14 (κορίτσια κάτω των 14 ετών) η Αντωνία Κούσιου αναδείχθηκε 2η Πανελληνιονίκης στα διπλά, ενώ κατέκτησε την 4η θέση στα μονά.

Στην κατηγορία Κ10 (κορίτσια κάτω των 10 ετών) η Αναστασία Λιώρη βρέθηκε στην κορυφαία οκτάδα, συμμετέχοντας στην προημιτελική φάση.

Το Διοικητικό Συμβούλιο εκφράζει στην προπονητική ομάδα με επικεφαλής το Θοδωρή Σταθόπουλο, στους αθλητές και τις αθλήτριες “θερμά συγχαρητήρια” για τη συμμετοχή, τις διακρίσεις και το ήθος στα κορτ, που κάνουν το σύλλογο «Γ.Ο.Π. Παλάσκας» να πρωταγωνιστεί.