Τενερίφη-Περιστέρι 89-68: Βαριά ήττα για την ομάδα

Το Περιστέρι γνώρισε την ήττα κόντρα στην Τενερίφη με τελικό σκορ 89-68.

Μετά την ήττα από τη Χάποελ Ιερουσαλήμ, στην πρώτη αγωνιστική, το Περιστέρι άρχισε με 0/2 τις υποχρεώσεις του σε αυτή τη φάση του BCL.

Η Τενερίφη έφτασε τη διαφορά πάνω από το +10 (15-4) μόλις στο 4’. Το Περιστέρι έβαλε 4 πόντους στο πρώτο λεπτό (με Τόμπσον και Κασελάκη) και μετά έμεινε για περίπου ένα τετράλεπτο χωρίς πόντο.

Η δεύτερη περίοδος άρχισε με 4ποντο του Γουίλιαμς που έριξε τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους (27-18) αυτή όμως ήταν και η τελευταία φορά που βρέθηκε σε εκείνη την τιμή.

Η τρίτη περίοδος ήταν μια περίοδος που, με το επί μέρους σκορ στο 24-23, το Περιστέρι είχε επαφή με την αντίπαλό του όμως αυτό βέβαια δεν ήταν αρκετό με την τιμή της διαφοράς να παραμένει σε τέτοια επίπεδα. Το Περιστέρι δεν μπόρεσε να μειώσει και η τρίτη περίοδος έκλεισε με 71-48.

Η διαφορά στην τέταρτη περίοδο πήγε και στο +30 (80-50) με το καλάθι του Σερμαντίνι στα 6’18’’ πριν το τέλος.