Ατρόμητος – Λαμία 3-1: Νίκη για τους Περιστεριώτες

Ο Ατρόμητος κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1 επί της Λαμίας στην 25η αγωνιστική της Super League 1, σε ένα ματς που έμεινε και με 10 παίκτες.

Οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα, με τον Γιουμπιτάνα να σκοράρει μετά από κάθετη πάσα του Γκονθάλεθ, αλλά η Λαμία αντέδρασε και βρήκε τελικά το γκολ με τον Σλίβκα να περνάει και τον Τσιντώτα και να πλασάρει σε κενή εστία για το 1-1 στο ματς στο 26′.

Οι Λαμιώτες είχαν στη συνέχεια δοκάρι με τον Καρλίτος με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ατρόμητος βρήκε και πάλι πρώτος το γκολ, με τον Αντζιέλσκι να κάνει το 2-1.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ και με τον Βαλένσια στη συνέχεια, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ στο 69′ έμειναν με 10 παίκτες από δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γιουμπιτάνα.

Ο αγώνας έληξε με 3-1 με τον Αντζιέλσκι να σκοράρει και το τέρμα του να κατοχυρώνεται με το VAR.